Nejlepší elektronická služba je ve Šlapanicích. Nejlepší weby mají v Hodoníně a Pustiměři.

Ceny vítězům 22. ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb 2020 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí byly v pátek 19. 6. 2020 předány při slavnostním ceremoniálu na Krajském úřadě Jihomoravského kraje. Diplomy a ceny předal soutěžícím člen Rady Jihomoravského kraje pan Radomír Pavlíček.

Odborná porota posoudila všechny letošní účastníky a vybrala vítěze jednotlivých kategorií. Podle očekávání se do soutěže zapojilo velké množství soutěžících, celkově to bylo 31 obcí a měst. Soutěžilo se ve třech kategoriích – v kategorii Nejlepší elektronická služba a projekty Smart City zvítězilo město Šlapanice (na dalších místech Skrchov a Brno), Nejlepší webové stránky obce jsou v obci Pustiměř (na dalších místech Brno-Komín, Brno-Maloměřice a Obřany) a Nejlepší webové stránky města má město Hodonín (na dalších místech Boskovice a Vyškov).

Soutěže se letos opět účastní všech 14 krajů České republiky, vítězové celostátního kola budou vyhlášeni na konferenci ISSS, která se bude konat v náhradním termínu ve dnech 18. – 19. 10. 2020 v Hradci Králové. Do celostátního kola postupují vítězové jednotlivých kategorií.

Zdroj: Zlatý erb