Rychlodobíjecí stanice pro elektromobily v Třebíči

Cílem je zpřístupnit infrastrukturu pro plnou elektromobilitu nejen pro veřejnost (residenty, návštěvníky), ale také pro město a městské organizace. Jde o projekt vybudovaný na základě Memoranda uzavřeného mezi městem Třebíč a společnosti EON Česká republika, s.r.o.

Typ dobíjecí stanice: CCS Combo 50 kW, ChadeMO 50 kW, MennekesType 2 43 kW 

Obsluha přes čipovou kartu EON

Projekt je propojený s výstavbou přilehlého tzv. “chytrého” parkoviště, které detekuje obsazenost parkovacích stání a umožňuje platbu na dálku pomocí platební aplikace. Očekávání před výstavbou stanice nebyla velká, ale statistiky zveřejněné před nedávnem dokazují, že dobíjecí stanici využije v průměru více jak 50 vozidel měsíčně. Není výjimkou, že Třebíč si do svého itineráře zařazují návštěvníci jedoucí mezi Prahou a Vídní, kteří by se jinak našemu městu vyhnuli. Dále jsme zaznamenali i zvýšení počtu turistů, kteří k nám bez obav přijíždějí svým elektrickým vozidlem.

Polohu lze dohledat na: http://www.kdenabijet.cz/mapa-stanic/

Investice byla hrazena spol. EON.

Radnice podniká kroky k vybudování dalších 4 dobíjecích stanic, které je možné zřídit u sloupů veřejného osvětlení. Bude přitom usilovat ve spolupráci se subjektem majícím licenci na provoz takového typu zařízení o dotaci, město poskytne vypůjčení míst při realizaci a po dobu udržitelnosti, investor pak zajistí vlastní realizaci a provoz.

Zdroj: Město Třebíč