Dynamicky se rozvíjející projekt nabíjecích stanic pro elektrokola v Ústeckém kraji

Mezinárodní energetická skupina se rozhodla v Česku rozjet ve velkém výstavbu nabíjecí infrastruktury pro elektrokola s cílem pozvednout možnosti cestování na těchto trendy dopravních prostředcích na kvalitativně vyšší úroveň.

První nabíjecí stanice vybudovala v Ústeckém kraji a v současnosti se chystá expandovat do Pardubického kraje, kde provozuje místní Elektrárnu Chvaletice. Projekt s názvem Sev. en Energy for Bikers aktuálně zahrnuje 20 nabíjecích stanic. Většina z nich vyrostla během několika týdnů podél tzv. Krušnohorské magistrály, síť se však postupně rozrůstá i v kraji Pardubickém. Do konce prázdnin 2020 by mělo být v provozu na 60 nabíjecích stanic.

1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje Martin Klika oceňuje načasování projektu, protože turismus ochromený pandemií  dle jeho slov přesně takový impulz potřeboval. Náměstek Klika dále zmiňuje, že Ústecký kraj navzdory velkému potenciálu sebou nese stále nálepku strukturálně postiženého regionu a vnímá, že základem rozvoje a změny tohoto stavu je především fungující infrastruktura. K tomu má přispět mj. právě síť nabíjecí infrastruktury pro elektrokola, kdy nabíjecí stanice je třeba vnímat jako konkurenční výhodu a důležité body v cestovním itineráři. 

Článek byl s úpravami převzat z IDNES.cz, článek v původním znění k dispozici zde